Na Heureke využívame personalizáciu a cielenú reklamu. Na základe vášho správania na Heureke personalizujeme jej obsah. Kliknutím na „Rozumiem“ alebo inam súhlasíte aj s využívaním cookies a odovzdaním údajov o správaní na webe pre zobrazenie cielenej reklamy na ďalších weboch. Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete vypnúť v nastaveniach prehliadača. Viac

Práve prebiehajú Dni dopravy zdarma. Nakúpte za viac ako 15 € v e-shopoch označených ikonou a za dopravu neplatíte.


Poradňa Hry na PC

Ako vybrať digitálnu distribúciu?

Digitálna distribúcia sa zaoberá dodaním Vašich objednávok elektronicky, teda bez zdĺhavého čakania na poštu, bez zbytočných poplatkov za balíky a poštové služby. Vďaka doručeniu objednávky cez internet, odpadá aj nutnosť na tovar čakať, napríklad aj niekoľko dní, ako je u pošty zvykom. S digitálnou distribúciou môžete mať svoju objednávku už do 5 minút pri sebe a hrať. Vďaka tomuto automatizovanému postupu, máte možnosť tovar objednať napríklad aj o polnoci cez víkend, keď sa s kamarátmi rozhodnete si spoločne zahrať a ešte ten večer si hru môžete užiť.
 

Ako hru nainštalujem? Keď nemám DVD

Hry sú určené na rôzne platformy oficiálnych distribútorov. Medzi najznámejšie patria Steam, Origin, Uplay, Battle.net, Xbox Live, Desura. Sú tiež hry, ktoré podporujú priame stiahnutie z ich oficiálnych stránok. Pomocou Vášho kľúča si teda zaregistrujete účet u daného vydavateľa hry a stiahnete klienta, do ktorého zadáte Vaše údaje a kľúč k hre, hra sa sama stiahne a nainštaluje. Tento proces je možný kedykoľvek opakovať, v prípade že počítač preinštalujete, či budete chcieť hru nainštalovať aj na inom PC. Hru možno hrať v jeden čas iba z 1 zariadenia. Je tu tiež možnosť zakúpiť hru s označením Retail, ktorá nespadá pod žiadnu platformu.
 

Na čo si dať pozor

Doba doručenia

Na trhu sa objavilo veľa obchodov, ktoré sa snažia nalákať zákazníkov na výhodné ceny a rýchlosť dodania, je tomu ale naozaj tak? Mnoho obchodov riadia ich majitelia osobne a to bez automatizovaného systému pre doručovanie kľúčov, ako je bežné pre veľké eshopy, môže sa teda stať, že Vašu hru miesto dodania ihneď dostanete, až bude mať majiteľ čas, alebo pri reklamácii kľúča, môžete čakať na odpoveď zo strany obchodu aj niekoľko dní. Ak s obchodom nemáte skúsenosti, môžete napríklad skúsiť napísať email s otázkou na dobu doručenia tovaru, podľa rýchlosti odpovede uvidíte, či je obchod aktívny, samozrejme prosím berte do úvahy, že obchody majú tiež svoju pracovnú dobu. Dobrým príkladom aktivity obchodu, je umiestnený chat na stránkach, kde sa môžete rýchlo opýtať na čokoľvek, čo Vás zaujíma a ihneď dostať odpoveď, bez nutnosti vypisovať email.
 

Cena

Obchody samozrejme lákajú na čo najlepšie ceny a predháňajú sa, kto bude mať lepšiu ponuku. U vybraných hier je možné ceny tlačiť nadol natoľko, že sa Vám zdá cena až neuveriteľná. V množstve prípadov je všetko v poriadku, existujú ale aj také, kde sa toľko manipulovať s cenou nedá, napríklad Minecraft, kde výrobca hry kľúče ponúka za 18eur a napriek tomu nájdete hŕbu obchodov, ktoré túto hru ponúkajú za aj cenu nižšiu ako 13eur. Tieto obchody sú minimálne podozrivé a už sa stalo, že tieto kľúče boli po krátkej dobe hrania zablokované. Dajte prosím pozor pri výbere obchodu na tieto skutočnosti, kedy obchod ponúka cenu aj o niekoľkokrát výhodnejšie, než jeho konkurencia.
 

VPN

Pri niektorých produktoch sa môžete dočítať, že vyžaduje aktiváciu cez VPN. To znamená, že hra je pôvodne určená pre iný región, tento krok je však možné obísť pomocou dodaného programu, vďaka ktorému hru môžete, aj cez toto obmedzenie, aktivovať. Nie je to ilegálne, ani Vám za to nehrozí obmedzenie Vášho účtu. Tieto verzie hier sú zvyčajne cenovo zvýhodnené, ale nakupujte tento produkt prosím s uvážením tohto rizika, že ide o hry určené pre inú oblasť a všetky budúce komplikácie beriete na vlastnú zodpovednosť.
 

Lokalizácia

Ak si vyberáte hru, venujte pozornosť, v akej jazykovej verzii ju obchod ponúka. V množstve obchodov môžete naraziť na hry, ktoré obsahujú iba ruský či poľský jazyk popr. hry, ktoré sú bežne dostupné v slovenčine sú ponúkané bez tejto lokalizácie.
 

Najčastejšie kladené dotazy

Zakúpil som kľúč k hre, čo teraz s ním?

Zakúpili ste teda kľúč k hre, ako prvé je potrebné si uvedomiť, pod akú platformu tento kľúč patrí, či sa dá stiahnuť z oficiálnych stránok výrobcu. Táto informácia bude u obchodníka, a určite aj vo Vašej objednávke uvedená. Potom, ak doteraz nemáte, si stiahnete klienta danej platformy, nainštalujete a zaregistrujete sa. Po prihlásení do klienta zvolíte možnosť aktivovať produkt (pri jednotlivých platformách sa tento postup líši), tu zadáte Vás kľúč, hra sa pripojí na Váš účet. Potom sa hra stiahne a nainštaluje. Toto neplatí pre hry, ktoré majú svoju vlastnú distribúciu pomocou www, alebo o Retail verzie.
 

Mám nový PC/formátoval som, kde sú moje hry?

Hry spadajúce pod distribučné platformy nainštalujete veľmi jednoducho. Stiahnete si klienta danej platformy, prihlásite sa pomocou svojho účtu a tu nájdete všetky svoje hry, ktoré ste na túto platformu zakúpili a len si vyberiete, ktorú si prajete nainštalovať.
 

Zaplatil som a kľuč stále nemám.

Je dobré si pre začiatok uvedomiť to, že aj keď ste peniaze odoslali, neznamená to, že ich už prevádzkovateľ obchodu dostal. Napríklad bežný prevod môže trvať až 2 dni v závislosti na banke. Aj u rýchlych platieb sa môže stať, že daná banka napríklad po 18:00 alebo cez víkendy a sviatky, už platby neposiela, aj keď už si ich z Vášho účtu rezervovala. Tiež je dobré si na stránke obchodníka zistiť, či tento produkt doručuje ihneď, alebo do danej lehoty. Dôveryhodný obchod bude mať všetky tieto informácie na svojej stránke pravdivo opísané. V každom prípade sa neváhajte opýtať, ako to vyzerá s Vašu objednávkou, najlepšie pomocou chatu u obchodníka, pokiaľ túto možnosť umožňuje. Tak najrýchlejšie zistíte, či je všetko v poriadku a či ste zverili svoje peniaze do pravých rúk.
 

Platformy

Steam

Steam je platforma spoločnosti Valve Corporation určená k digitálnej distribúcii hier a softvéru a zaistenie multiplayerového a komunikačného zázemia pre hráčov.
Svoje produkty tu ponúka nielen Valve, ale aj sto ďalších vydavateľov, náhodne Strategy First, PopCap Games, THQ, 2K Games, Activision, Capcom, Codemasters, Eidos Interactive, Firaxis Games, id Software, Ritual Entertainment, Rockstar Games, Sega, Take- Two Interactive, LucasArts, Epic Games a Ubisoft.
 

Origin

Origin (predtým EA Download Manager (EADM)) je digitálny systém pre správu práv od spoločnosti Electronic Arts, ktorý používateľom umožňuje nákup hier na internete pre PC a mobilné platformy, a stiahnuť si ich s klientom Origin (predtým EA Download Manager).
 

Uplay

Uplay je digitálny distribúcia, správa digitálnych práv, multiplayer a komunikačná služba vytvorená spoločnosťou Ubisoft. Služba je poskytovaná v rámci rôznych platforiem (PC, Mac, PlayStation 3, Xbox 360, Wii U, Facebook, iOS, Android, OnLive
 

Battle.net

Desktopová aplikácia pre Battle.net ® ktorej cieľom je zlepšiť herný zážitok pre všetky tituly od firmy Blizzard. Nový single sign-on umožní hráčom prihlásiť sa raz pre prístup k World of Warcraft ®, StarCraft ® II, Diablo ® III, Hearthstone ™: Heroes of Warcraft ™ a Heroes of the Storm ™ a umožňuje hráčovi zostať prihlásený po dobu až 30 dní. Hráči si môžu nainštalovať hry cez aplikáciu a držať ich aktualizované automaticky, rovnako ako môžu dostávať najnovšie správy priamo od Blizzardu.
 

Xbox Live

Xbox Live je on-line služba Microsoftu pre konzoly Xbox a Xbox 360. Služba má niekoľko častí a slúži na hranie hier v multiplayeri, sťahovanie demoverzií hier, sťahovanie hier, sťahovanie audio a video obsahu a k ďalším veciam. Xbox Live Marketplace je podskupina služieb Xbox Live. Predstavuje niečo ako internetový obchod umožňujúci zakúpenie obsahu pre Xbox, prípadne stiahnutie bezplatných vecí. Na Marketplace sú ponúkané demoverzie hier, prídavky do hier, plné hry, filmové a herné trailery. Pre sťahovanie obsahu z Marketplace je potreba mať pamäťovú kartu alebo harddisk.
 

Desura

Desura je komunitou riadený digitálny distribučný systém pre hráčov, dodávajúci tie najlepšie hry, mody a sťahovateľný obsah priamo od vývojárov, do rúk hráčov. Cieľom je poskytnúť hráčom spoľahlivé rozhranie, ktoré prináša obsah, ktorý chcete využiť, tým najrýchlejším možným spôsobom. Je to digitálne distribučná aplikácia, ktorá prináša hry, aktualizácie, mody a addony všetkým svojim členom.
 

Retail

Tento kľúč je určený predovšetkým pre hráčov, ktorí hru už vlastnia, ale z nejakého dôvodu im bol účet zablokovaný a potrebujú iba nový aktivačný kľúč k hre. Kľúč k tejto hre nespadá pod žiadnu platformu vydavateľa, teda si hru musíte zaobstarať sami, podľa svojich možností. Napríklad Vám môže niekto zapožičať jeho DVD, alebo je hra voľne stiahnuteľná z internetu.
 
Nákupného poradcu pripravil obchod: http://www.key4you.cz/
 
 
Porovnať hry na pc