Recenzie S.T.A.L.K.E.R: Shadow of Chernobyl

Overený zákazník TPD.sk

Maco

Pridané: 27. apríla 2015

Zakúpený v TPD.sk

• pútavý a originálny príbeh
  • dosť nevyvážená hrateľnosť
  • respawnovanie mŕtvych NPC
  • sotva použiteľná mapa aj PDA
  • staršia hra, takže horšia grafika
  • (hoci to posledné som samozrejme čakal)

Som rád, že som si túto hru nekúpil skôr a za vyššiu cenu (obávam sa, že aj tých 1,99 € je jej až dosť). Atmosféra je zo začiatku celkom zaujímavá, ale po chvíli skôr lezie na nervy. Mapa nepochopiteľne zobrazuje celé územie hry (nie len aktívny - ako to nazvali - "level") a necentruje sa na hráča. Tá vec, v ktorej býva prehľad úloh (a ktorú ja nazývam PDA), si proste robí, čo chce. A kto sa - podobne ako ja - snaží zbierať nie hneď všetky, ale aspoň cenné veci - má smolu, každú chvíľu si bude musieť vyprázdňovať vačky, aby sa vôbec mohol pohnúť z miesta. Toto obmedzenie nosnosti spolu s permanentným "kotením sa" NPC možno pridáva na realistickosti hry, ale takým spôsobom, že to podľa mňa naopak riadne uberá z jej hrateľnosti. Len pre ten originálny príbeh ju mienim aspoň raz dohrať až do konca, ale hoci milujem 1st person strieľačky, už teraz vidím, že s tým budem mať dosť problém. Hru odporúčam len extrémne trpezlivým hard-core hráčom, najlepšie so slabosťou pre hovorenú ruštinu.

Battlefield 5

Battlefield 5